Ognisko w Markach – Parafia św. Izydora, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 93

Parafia
Spotkania odbywają się w trzeci wtorek miesiąca. Zaczynamy Mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w parafii św. Izydora, następnie od godz.19.00 kontynuujemy spotkanie w Domu Katolickim (obok kościoła), al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 93. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Kazimierz Sztajerwald. Parafia św. Izydora >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy
W ostatnim spotkaniu (21 marca) uczestniczyło 8 osób, w tym ksiądz, który nam pobłogosławił na zakończenie spotkania.
Rozmawialiśmy o treści artykułu, który ukazał się na portalu Alateia pt. „Miłość ma pięć faz, ale większość par zatrzymuje się na trzeciej. Dlaczego?”
Otóż zdaniem psychoterapeuty Jeda Diamonda, który przez 40 lat pracuje jako doradca w sprawach rodzinnych i małżeńskich, sekret tkwi w przejściu przez „pięć faz miłości”:
1. Zakochanie
2. Stawanie się parą
3. Rozczarowanie
4. Budowanie prawdziwej i trwałej miłości
5. Wykorzystanie mocy obojga dla zmiany świata
Terapeuta zauważa, że wiele małżeństw rozpada się, a większość z nich nawet nie wie dlaczego. „Błędnie uważają, że wybrali niewłaściwego partnera. Po przejściu przez okres żałoby zaczynają poszukiwać na nowo” – mówi. Tym samym, szukają miłości w niewłaściwych miejscach.
„Nie rozumieją, że trzecia faza nie jest końcem, lecz prawdziwym początkiem do osiągnięcia miłości prawdziwej i trwałej” – wyjaśnia psychoterapeuta. Warto przyjrzeć się tym 5 fazom, czytając artykuł:
Zapraszamy na następne spotkanie w Markach w kwietniu, jak zwykle w trzeci wtorek miesiąca, czyli tuż po świętach 18.04.2017 o godz. 19.00.